Novinky

29.10.2021 Den za čistotu lesa

Parta odvážných a šikovných dětí a rodičů byla dnes v přírodě. Spolu s LČR, LS Klatovy, jsme pořádali akci "Den za čistotu lesa". Pomáhali jsme čistit příkopy od větví, abychom zajistili odtok vody. Našli jsme i několik odpadků, i když v revíru na Jezvinci je velmi čisto, to nás těší. Zvládli jsme toho opravdu hodně. I přes mlhavé počasí byla nálada zářivá!!! Komu se s námi líbilo, či se chce přidat příště, může se na webovkách DDM Nýrsko hlásit na akci Pomáhejme přírodě 2. Bude se konat 21. 11. 2021 a budeme sázet nový les! Foto v galerii.

09.10.2021 Reportáž televize FILMpro - Výstava modelů

na YouTube

Sledujte nás

Youtube

Master Cheff junior

Netradiční kroužek vaření pro zvídavé děti.
Nezáleží na tom, jestli jsi začátečník nebo pokročilý....záleží na tom, aby tě vaření bavilo. Zaměříme se na mezinárodní kuchyni, na zdravé vaření, na kuchyni naší babičky...zkrátka vyzkoušíme vše. Děti v kroužku postupně získají potřebné praktické dovednosti, naučí se základům zpracování potravin, skladbě jídelníčku, správnému stolování, zacházení s kuchyňskými pomůckami, mytí, utírání a uklízení nádobí, obsluze spotřebičů. Dále si vyzkouší kuchyňské práce od přípravy ingrediencí až k přípravě samotného pokrmu, orientace v pracovním postupu, k tomu rozvoj jemné motoriky i čtenářské gramotnosti.
Co si děti uvaří, usmaží či upečou, to si také snědí /nebo odnesou domů na ochutnání/, a proto za každý pokrm platí max. 30,- Kč na ingredience, které mají při příchodu na kroužek již připravené. Děti si každý recept zapíší do své kuchařky a na konci školního roku si ji odnesou domů.

Kód 110208
Název Master Cheff junior
Místo konání KD DDM
Hlavní vedoucí Ing. Jana Hošková
Věková skupina 7-15 let
Vybavení na kroužek Zástěra, přezůvky a krabička na hotové pokrmy.
V ceně zahrnuto třicet schůzek
Cena rok 700,- Kč
Datum zahájení 06.09.2021
Datum ukončení 17.06.2022
Dny konání PO 15:45-17:15
Kontakt hoskova@ddmnyrsko.cz 777 482 499
Volná místa Přijímáme náhradníky